14 czerwca 2022 z ostatnią - czwartą grupą stażystów spotkał się pan Jarosław Skrzeczyński, przeprowadził ankiety dotyczące wyjazdu, pobytu i pracy podczas stażu.

Ze Spoleto wyjechaliśmy o 4.04 rano. Dopiero o 9.00 liniami Austrian z Rzymu Fiumicino lecieliśmy do Wiednia, a stamtąd Lufthanzą o 13.00 już prosto do Warszawy.

Wszystko, co dobre szybko się kończy!!! Czwarta grupa zakończyła staże w Spoleto. Nasi stażyści wypełnili ankiety i otrzymali certyfikaty z rąk Pani Ewy i Pani Beaty.

Naszym miejscem pobytu, posiłków, spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku po pracy w ciągu trzech tygodni pobytu w Spoleto była Villa Redenta, która mieści się w XVIII-wiecznym budynku z przylegającym do niego ogromnym ogrodem.

Dwie grupy chłopców pracowały w firmach budowlanych. Grupa dziewcząt pracowała na różnych stanowiskach w restauracjach.

Już trzeci tydzień czwarta grupa stażystów ma przyjemność przebywać w Spoleto. To przepiękne miasto w środkowych Włoszech, w regionie Umbria, w prowincji Perugia. Niewielkie miasteczko zbudowane na wzgórzu 396 m n.p.m.

Jedna z nich w dniu 6 czerwca 2022 zaprowadziła także naszych stażystów do stolicy Włoch. Od Spoleto to tylko 130 km.

28 maja 2022 - wszyscy nasi bliscy z Ełku donoszą, że pada deszcz, grad i jest zimno. W Spoleto upał. Dziś mieliśmy bardzo udaną wycieczkę nad wodospady Marmore, które orzeźwiły wspaniałą bryzą.

Młodzież zgodnie z planem projektu realizuje staże. Dziewczęta pracują w restauracjach, rozpoczynają staż o godz. 10.00 lub 10.30. Każda z nich ma dwa dni wolne w tygodniu.

Czwarta grupa młodzieży 23 maja o godz. 01.01 dotarła do Villa Redenta. Po drodze z lotniska w Rzymie obserwowaliśmy cudowne światła okolicznych miast, wsi i miasteczek położonych na wzgórzach i wzniesieniach.

Staże w Spoleto dobiegły końca. Młodzież pożegnała się ze swoimi pracodawcami, otrzymała certyfikaty  a  opiekunowie pożegnali nas uroczystym obiadem.

28 marca wybraliśmy się do jednego z najładniejszych włoskich miasteczek – Asyżu - miasta świętego Franciszka, bliźniaczego miasta Betlejem.

Wjazd ruchomymi schodami do górującego nad miastem Rocca Albornoziana, przejście do punktu widokowego przy akwedukcie Ponte delle Terri, zwiedzanie katedry pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwiedzanie zabytkowych kościołów i Muzeum Archeologicznego.

19 marca 2022 roku udaliśmy się na wycieczkę do stolicy Włoch – Rzymu.

Staże rozpoczęte. Młodzież udała się do pracodawców. Uczennice Organizacji Turystyki odbywają staże w hotelach w Spoleto – Charleston, Aurora, Villa Redenta, Duchi i Clitunn. Zadaniem młodzieży jest obsługa klienta i praca w restauracjach hotelowych.

13 marca 2022 roku trzecia grupa młodzieży z klas technikum architektury krajobrazu, organizacji turystyki i budownictwa udała się na staż do Spoleto.

3 grudnia uczniowie Zespołu Szkól nr 1 w Ełku zakończyli staże u włoskich pracodawców. Spisali się na medal – otrzymali wysokie oceny od pracodawców, rekomendacje, pochwały i upominki.

26 listopada 2021 r. w dniu wolnym od staży, zwiedzaliśmy Rzym i Watykan. Naszą wędrówkę po Wiecznym Mieście rozpoczęliśmy od Koloseum – największego amfiteatru w Rzymie, w którym w starożytności odbywały się słynne walki gladiatorów.

Czwartego grudnia, w niedzielę, szesnastu uczniów (w tym 7 z kierunku technik budownictwa i 9 z kierunku technik obsługi turystycznej) oraz dwóch opiekunów: Agnieszka Łukaszewicz i Monika Sokołowska, wyruszyli samolotem linii Lufthansa przez Monachium do Rzymu. Pogoda zaskoczyła naszych stażystów – w Rzymie było ciepło, zielono i burzowo.

Skończyliśmy staże. Uczniowie wykazali się podczas swoich obowiązków pracowitością, sumiennością i znakomitymi umiejętnościami. Zdobyli potrzebne doświadczenie, sympatię oraz nowe znajomości.

Mija kolejny już tydzień naszego wyjazdu do Włoch. Oczywiście, praca jest najważniejsza, ale na przyjemności zawsze też znajdziemy trochę czasu.

Uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu „Europejskie kwalifikacje” odbywają staż pracy w różnych miejscach, w zależności od kierunków zawodowych. Tam właśnie nabywają potrzebnych umiejętności praktycznych.

27 października 2021 roku udaliśmy się do Rzymu. Dzień wcześniej, pani Beata – opiekun naszego pobytu we Włoszech, przygotowała dla nas lekcje dotyczącą najważniejszych zabytków Rzymu oraz historii Wiecznego Miasta.

Dnia 23.10.2021 r. grupa 16 uczniów z klasy III OTp, III Ag oraz III Bg wraz z opiekunami wyruszyła na staż zawodowy w ramach projektu „EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE”.

zs1 logo 75Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku Projekt „„EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE” Nr projektu: 2020-1-PL01-KA102-079013 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.