14 czerwca 2022 z ostatnią - czwartą grupą stażystów spotkał się pan Jarosław Skrzeczyński, przeprowadził ankiety dotyczące wyjazdu, pobytu i pracy podczas stażu.

Ze Spoleto wyjechaliśmy o 4.04 rano. Dopiero o 9.00 liniami Austrian z Rzymu Fiumicino lecieliśmy do Wiednia, a stamtąd Lufthanzą o 13.00 już prosto do Warszawy.

Wszystko, co dobre szybko się kończy!!! Czwarta grupa zakończyła staże w Spoleto. Nasi stażyści wypełnili ankiety i otrzymali certyfikaty z rąk Pani Ewy i Pani Beaty.

Naszym miejscem pobytu, posiłków, spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku po pracy w ciągu trzech tygodni pobytu w Spoleto była Villa Redenta, która mieści się w XVIII-wiecznym budynku z przylegającym do niego ogromnym ogrodem.

Dwie grupy chłopców pracowały w firmach budowlanych. Grupa dziewcząt pracowała na różnych stanowiskach w restauracjach.

Już trzeci tydzień czwarta grupa stażystów ma przyjemność przebywać w Spoleto. To przepiękne miasto w środkowych Włoszech, w regionie Umbria, w prowincji Perugia. Niewielkie miasteczko zbudowane na wzgórzu 396 m n.p.m.

Jedna z nich w dniu 6 czerwca 2022 zaprowadziła także naszych stażystów do stolicy Włoch. Od Spoleto to tylko 130 km.

28 maja 2022 - wszyscy nasi bliscy z Ełku donoszą, że pada deszcz, grad i jest zimno. W Spoleto upał. Dziś mieliśmy bardzo udaną wycieczkę nad wodospady Marmore, które orzeźwiły wspaniałą bryzą.

Młodzież zgodnie z planem projektu realizuje staże. Dziewczęta pracują w restauracjach, rozpoczynają staż o godz. 10.00 lub 10.30. Każda z nich ma dwa dni wolne w tygodniu.