Rekrutacja odbywa się
poprzez system elektroniczny na stronie

www.elk.edu.com.pl

zapoznaj się z regulaminem rekrutacji

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 w Ełku jest prężnie działającym organem szkoły. W jego skład wchodzą uczniowie całej szkoły, którymi przewodzi wybierany w corocznych, demokratycznych wyborach Zarząd. Zarząd tworzą uczniowie uzdolnieni w różnych dziedzinach, aktywni i zawsze uśmiechnięci).

Działania, jakich podejmuje się Samorząd Uczniowski, skierowane są na uatrakcyjnienie życia szkoły, jej promocję i organizację akcji charytatywnych. W tym celu w sposób ciekawy i niekonwencjonalny organizuje szkolne andrzejki, mikołajki, walentynki, itp.

Samorząd udziela się na antenie Radia Bayer i Radia 5, włącza się w ogólnoszkolne akcje, konkursy. Organizuje zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt, zbiórki pieniędzy dla osób potrzebujących, włącza się w akcję Góra Grosza, czy pracę WOŚP.

Poza tym, realizuje się artystycznie poprzez wystawianie kabaretów, spektakli na różne tematy, związane z kalendarzem imprez szkolnych. Wzbudza chęć rywalizacji poprzez planowanie i przeprowadzanie sportowych rywalizacji międzyklasowych.