3 grudnia uczniowie Zespołu Szkól nr 1 w Ełku zakończyli staże u włoskich pracodawców. Spisali się na medal – otrzymali wysokie oceny od pracodawców, rekomendacje, pochwały i upominki.

Zadowoleni i usatysfakcjonowani odebrali certyfikaty, zjedli uroczysty obiad z opiekunami we włoskiej restauracji, kupili pamiątki i spakowali walizki. Wieczór spędzili na spacerowaniu po Spoleto, miasta, do którego zdążyli się przywiązać przez trzy tygodnie.

4 grudnia uczniowie z grupy II z głowami pełnymi pięknych wspomnień, z odrobiną nostalgii i tęsknotą za domem, szczęśliwie powrócili do Ełku. Wszyscy zgodnie twierdzą, że trzy tygodnie we Włoszech były przygodą ich życia, zdobyli doświadczenie nie tylko zawodowe, ale i językowe, społeczne, kulturowe i emocjonalne.

Arrivederci Italia