Uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu „Europejskie kwalifikacje” odbywają staż pracy w różnych miejscach, w zależności od kierunków zawodowych. Tam właśnie nabywają potrzebnych umiejętności praktycznych.

Uczniowie z klasy 3 OTp Kinga Chodnicka oraz Dawid Nitkowski odbywają praktyki w Hotelu Clintunno ***, Wiktoria Maciorowska oraz Julia Wesołowska w Ostello Villa Redenta, Zuzanna Kossakowska i Angelika Kupibida w Hotelu Dei Duchi ****, a Martyna Akielewicz w hotelu Charlstone. Emilia Balcerek oraz Amelia Zadroga odbywały staż w hotelu Aurora.

Uczniowie kierunku budownictwo, z klasy IIIBg: Daniel Pińczak, Dominik Zach oraz Piotr Frączkowski odbywali staż Agriturismo Unico Coricelli, zaś uczennice kierunku architektura krajobrazu z kl. III Ag: Angelika Czerniecka, Ewelina Domańska, Wiktoria Mścichowska oraz Julia Toczyłowska pracowały w Ceccaroni Garden w Spoleto.

Staże są świetną okazją, aby zdobyć umiejętności potrzebne w zawodzie, a jeszcze lepszą motywacją jest zdobywanie ich zagranicą. Jak sami mówią – wiele rzeczy się różni, ale wiele też jest podobnych. Takie przedsięwzięcie to olbrzymie doświadczenie dla młodych ludzi. Poza tym mają uczniowie mają też możliwość szlifowania języków obcych – porozumiewają się przecież z pracodawcami, pracownikami i klientami w języku włoskim lub angielskim.

Stażyści pracują wg ustalonych wcześniej godzin pracy. Sumiennie wykonują swoje obowiązki, ale są zadowoleni i usatysfakcjonowani. Po zakończonym dniu uzupełniają dzienniczki praktyk wpisując zakres obowiązków. Ostatniego dnia stażu pracodawca wystawi każdemu uczniowi ocenę jego pracy.