11 kwietnia 2019 roku zostało podpisane porozumienie w sprawie objęcia patronatem kształcenia zawodowego uczniów w zawodzie drukarz w Branżowej Szkole I Stopnia nr 1.

img 20190405 1159584105 kwietnia 2019 r. w Olsztyńskim w Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy.

img 20190524 135515Szkoła w ramach projektu Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi otrzymała sprzęt komputerowy, drukarkę, rzutnik multimedialny, programy z zakresu doradztwa zawodowego, flipchart  oraz meble biurowe, które stanowią wyposażenie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery.

W dniu 23.05.2019 roku uczniowie trzeciej klasy technikum technologii żywności i geodezji pod opieka nauczycieli pani Iwony Piaścik i Grażyny Abratkiewicz  uczestniczyli w IX Ełckich Targach Pracy. W tym roku odbywały się one pod hasłem „ Praca naszą pasją”. Targi odbywały się w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filii w Ełku.

img 20190412 091109Sukces ucznia Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku. Bartosz Karwel uczeń klasy IV zajął pierwsze miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie w bloku architektura krajobrazu. To kolejny sukces Bartka. W zeszłym roku jako uczeń kl.  III pokonał konkurencję i zdobył indeks na UWM.

img 20190411 150448W dniu 11 kwietnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z klasy trzeciej o kierunku kształcenia technik budownictwa wzięli udział w finale centralnym turnieju zawodowego „Nowoczesne budownictwo wokół nas”.

wiz stud 01921 marca – w pierwszy dzień wiosny naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 i uczniowie 8 klasy  SP nr 3 w Ełku. Pani Kasia Mosiej wraz z uczniami: Oliwią Kuleszą i Mateuszem Borawskim z kl. III G oraz Mateuszem Arciszewskim z kl. III T zapoznali gości z kierunkami kształcenia w naszej szkole oraz z akcjami, wydarzeniami, jakie mają u nas miejsce.

Targi i druk 005"Prezentacje Edukacyjno-Doradcze. Uczelnie w Powiecie" 12 marca 2019 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w targach edukacyjnych wyższych uczelni. Targi odbyły się w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

26.03.2019 roku maturzyści naszej szkoły, pod opieką Lilli Harasim, uczestniczyli w Dniu Otwartym „Medyka”. Uczniowie zapoznali się z kierunkami kształcenia Szkoły Policealnej. Brali udział w pokazach pracowni chemicznej oraz mogli skorzystać z porad kosmetycznych i porad z  zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej. Spotkanie było również okazją do rozmów z uczniami i nauczycielami „Medyka”.