button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

img 20190405 1159584105 kwietnia 2019 r. w Olsztyńskim w Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy. Jego organizatorami byli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej Anną Zalewską. Partnerami przedsięwzięcia byli Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz oraz Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wydarzenie obejmowało część konferencyjną oraz część wystawienniczą.

Konferencja dotyczyła zmian w szkolnictwie branżowym oraz współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. W czasie Kongresu podpisano 11 porozumień pomiędzy szkołami a pracodawcami w sprawie współpracy na rzecz poprawy jakości kształcenia zawodowego. Wśród sygnatariuszy była również nasza szkoła, która podpisała porozumienie o współpracy z firmą Animex Foods Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Oddział w Ełku. Umowa dotyczyła zawodów: technik technologii żywności i przetwórca mięsa. Pracodawcom  z naszego województwa zostały wręczone podziękowania Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej za szczególne zaangażowanie się we współpracę ze szkołami kształcącymi w zawodach. Wśród nagrodzonych znalazły się ełckie Zakłady Mięsne Animex Foods, Oddział w Ełku

Druga część Kongresu była związana z promocją szkolnictwa branżowego. Szkoły całego województwa prezentowały uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom zalety kształcenia w technikum i szkołach branżowych I stopnia. Nasza szkoła prezentowała branżę spożywcza - zaprezentowaliśmy  zawód technik technologii żywności.

Natomiast 08.04.2019 roku Powiat Ełcki reprezentowany przez starostę Marka Chojnowskiego i Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku  reprezentowany  przez panią dyrektor Danutę Wojtowicz podpisały umowę patronacką z firmą Animex Foods z oddziałem w Ełku reprezentowanym przez Jarosława Okseniuka – Dyrektora Zarządzającego Oddziałem.

Strony w ramach trójstronnego  porozumienia zobowiązały się do współpracy w celu podnoszenia jakości kształcenia branżowego uczniów ZS nr 1 w zawodach technik technologii żywności i przetwórca mięsa. Spółka Animex Foods zobowiązała się  do zorganizowania praktycznej nauki zawodu w siedzibie oddziału, możliwości zatrudnienia najzdolniejszych absolwentów. Z kolei szkoła będzie uwzględniać programy nauczania dostosowane do zapotrzebowania i specyfiki spółki.

(ip)