Absurd nie czytać - to hasło Nocy Bibliotek 2023. W tym roku ekipa Śniadeckiego chciała przekonać się, jak naprawdę ma się czytelnictwo w różnych miejscach naszego miasta.

W tym roku po raz ósmy szkołą wzięła udział w ogólnopolskiej akcji CEO Noc Bibliotek. Dzięki uprzejmości Zespołu Nocy Bibliotek i wsparciu Plan International jeszcze podczas wakacji, jako jedna z 200 bibliotek w Polsce, zgłosiliśmy chęć udziału w tegorocznej akcji także dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole.

Nam szczególnie się powiodło, otrzymaliśmy nagrodę główną w postaci czytnika Kindle!

Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek „To się musi powieść” postanowiliśmy w naszej szkole wcielić się w rolę detektywów i w niekonwencjonalny sposób poszukać mieszkańców naszego pięknego Ełku, którzy zasłużyli się w różnych działaniach na rzecz miasta, którym się udało zakosztować smaku powodzenia, którym po prostu powidło się na przestrzeni lat i odnaleźli klucz do sukcesu.

W tym roku w ramach Nocy Bibliotek pod hasłem Czytanie wzmacnia, nasze działania zaczęliśmy od warsztatów malowania, warsztatów wzmacniających radość tworzenia.

VI ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie" już za nami. Byliśmy wśród 1032 bibliotek w Polsce, które wzięły udział w tegorocznej akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W piątkowy poranek 4 października 2019 r. spotkaliśmy się w auli szkolnej, aby wspólnie celebrować kolejną odsłonę ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W naszej szkole akcja ta zorganizowana została już po raz trzeci.

8 czerwca 2018 r. w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek, w której uczestniczyła Pani Wicedyrektor Mariola Stefańska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej i ełckich szkół, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, nauczyciele emeryci i mieszkańcy naszego miasta.

3 czerwca 2017 r. w auli szkolnej odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Motywem przewodnim spotkania była historia Ełku i okolic po II wojnie światowej oraz upowszechnianie kultury w tym czasie.

nocProjekt „Noc bibliotek 2017” odbędzie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 16 w auli Zespołu Szkół nr 1 w Ełku.