VI ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie" już za nami. Byliśmy wśród 1032 bibliotek w Polsce, które wzięły udział w tegorocznej akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tę wyjątkową akcję świętowaliśmy w auli szkolnej, zgodnie z obecnymi zasadami bezpieczeństwa.

Zadbali o to uczniowie z klasy III A. To oni stworzyli odpowiedni klimat i poprowadzili całą akcję. Dawid przeczytał hymn Jacka Cygana pt. "Klimat na czytanie", który napisany został specjalnie na tegoroczną Noc Bibliotek, Patrycja – wiersz Agnieszki Osieckiej "Zaszumiało jesienią", a Wiktoria zaśpiewała piosenkę. Następnym etapem były zmagania turniejowe przedstawicieli sześciu klas pierwszych.

Każda klasa wybrała po 5 uczestników, którzy w jesiennym nostalgicznym nastroju zastanawiali się nad przyszłością naszej planety. Wypracowane efekty prezentowali w formie kalamburów, prac plastycznych oraz planów i postanowień, co mogą uczynić, by ratować klimat, by naszą planetę zostawić potomnym taką, jaką otrzymali od poprzedników. Na zakończenie zawiesiliśmy na konarach drzewa cytaty znanych i anonimowych autorów, mieszkańców naszego globu, którzy już od starożytnych czasów z troską myśleli, że Ziemia jest tylko jedna, a jej przyszłość zależy od nas wszystkich, od najmniejszych działań każdego z nas.

Zwycięska klasa I A otrzymała dyplom i zaszczytny tytuł – Pierwsi w Noc Bibliotek 2020, a wszystkie pozostałe klasy – słodkie upominki i dyplomy z podziękowaniami za udział i zdrową rywalizację. Wyjątkową niespodzianką były paczuszki z zestawem nasion przyjaznych pszczołom, które rozdaliśmy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom. Kolejne rozdamy kolejnym czytelnikom, którym zawdzięczamy codzienny klimat naszej biblioteki. Latem kwiaty będą radować feerią barw, a pszczoły odnajdą miejsca pracy, miejsca zbioru nektarów i pyłków, dzięki którym do tej pory nie brakuje pożywienia na naszej planecie.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie! Diękujemy Dyrekcji za wspieranie naszych działań i niezawodną obecność! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w tym trudnym dla ludzkości czasie, byli z nami i świetnie się bawili! Dziękujemy Izabeli, Weronice, Dawidowi, Patrycji i Wiktorii za wsparcie i nieocenioną pomoc! Do zobaczenia w przyszłym roku!