3 czerwca 2017 r. w auli szkolnej odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Motywem przewodnim spotkania była historia Ełku i okolic po II wojnie światowej oraz upowszechnianie kultury w tym czasie.

Na początku odbyło się prezentowanie dłuższego projektu, w ramach którego uczniowie brali udział w warsztatach kulinarnych, sporządzali plakaty potraw regionalnych, uczestniczyli w spacerze śladami pisarzy i poetów ełckich oraz brali udział w warsztatach literackich dotyczących motywu miasta w różnych tekstach kultury.

W Nocy Bibliotek uczestniczyli goście i prelegenci. Pani Elżbieta Pańko opowiedziała historię szkół, które mieściły się w naszym budynku i o rozwoju szkolnictwa w Ełku po II wojnie światowej. Pani Teresa Marciniak – nasza pierwsza bibliotekarka mówiła o kulturze czytania i o tym, dlaczego warto czytać. Pani Teresa Ostrowska opowiedziała o „Dzieciach wojny” i czasie, który sama przeżyła.

Pisarz i poeta ełcki – pan Paweł Arciszewski czytał swoje wiersze, opowiadał o twórczości pisarskiej oraz zaprezentował fragmenty swoich książki. Pani Walentyna Mikuć w poruszający sposób recytowała i czytała własne wiersze. Pani Walentyna z nostalgią wspominała czasy, kiedy była uczennicą naszej szkoły. Pani Dorota Kozłowska – doradca metodyczny z MODN Ełk, w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła tradycje i przepisy kulinarne naszej kuchni regionalnej. W przerwach odbywała się degustacja potraw przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Można było pokosztować potraw regionalnych takich jak: babka ziemniaczana, placki ziemniaczane, ciasto drożdżowe, chleb domowy wieloziarnisty, sałatki i surówki, a przede wszystkim schab ze śliwką. Częstowaliśmy też grillowanymi kiełbaskami i krupniokiem sponsorowanymi przez Zakłady Mięsne Animex.

W auli wystawiono do obejrzenia galerię zdjęć Ełczan: pani Urszuli Spalik, pani Małgorzaty Niedźwiedzkiej i pana Józefa Klekotko, zbiór pocztówek pana Andrzeja Janiaka, wystawę zdjęć uczniów i nauczycieli: „Ełk Nocą”, Ełk podczas spaceru, książek o Ełku i książek z autografami pisarzy oraz historyczne i obecne kroniki szkolne. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem fragmentów książek Wojciecha Bauera „Zapach trzciny” i Siegfrieda Lenza „Słodkie Sulejki”, które obrazowały Ełk i jego okolice.