Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji projektu "Szkoła Marzeń" już od 21 października 2005 roku .Prowadzone będą przez cały rok szkolny 2005/2006 równolegle w trzech grupach.

I spotkanie Koła Ekologicznego w ramach programu "Szkoła marzeń"

Uczniowie klas technikum o kierunku kształcenia ochrona środowiska rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego "Nasze środowisko przyrodnicze zmienia się".

Na pierwszym spotkaniu uczniowie zostali zapoznali z celem projektu i tematyką kolejnych spotkań oraz zakresem i metodyką badań wód powierzchniowych. Dalsza część spotkania miała formę warsztatów. Po krótkim instruktażu uczniowie samodzielnie oznaczali parametry chemiczne oraz biologiczne wody z jeziora Ełk.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach:

kl. IO kl. IIO
Mariola Fidura Agnieszka Grys
Paulina Gwiazdowska Wioletta Lipińska
Dorota Wielgat Anna Sadowska
Konrad Kruczyński Ewelina Kleszczewska
Michał Pienążek Wioletta Kozak
Robert Dobrydnio Joanna Stasiukiewicz

Opiekunowie: Izabella Kasprzak, Małgorzata Niedźwiedzka

"Szkoła marzeń" w Zespole Szkół nr 1 w Ełku

Najważniejszym celem programu "Szkoła marzeń" w naszej szkole jest pomoc uczniom z problemami w nauce, zwiększenie szans edukacyjnych uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, wspieranie w poszukiwaniu dobra i mądrości życiowej, budowanie dobrych relacji w szkole, motywowanie do przedsiębiorczości, wdrażanie do samodoskonalenia zawodowego, kształtowanie świadomości ekologicznej, zapoznanie uczniów z problemami współczesnego świata, propagowanie zdrowego stylu życia, ułatwianie uczniom gimnazjum bezstresowego przejścia na wyższy etap edukacji.