Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji projektu "Szkoła Marzeń" już od 21 października 2005 roku .Prowadzone będą przez cały rok szkolny 2005/2006 równolegle w trzech grupach.

Cel zajęć: rozwijanie zainteresowań z zakresu technologii żywności z zastosowaniem technologii IT. Kształtowanie umiejętności posługiwania się informacjami z różnych źródeł, przetwarzanie tych informacji oraz tworzenie pakietu edukacyjnego.

Zajęcia prowadzone są w pracowni komputerowej nr 49 z wykorzystaniem IT metodą projektów. Efektem końcowym zajęć będą prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów zawierające pakiet edukacyjny z zakresu:

• Przetwórstwo zbóż - produkcja makaronu
  • Przetwórstwo mleczarskie - produkcja mleka pasteryzowanego
  • Przetwórstwo mięsa - produkcja wędzonek
  • Przetwórstwo owocowo-warzywne - produkcja koncentratu pomidorowego
  • Przetwórstwo ziemniaków - produkcja czipsów ziemniaczanych
  • Przetwórstwo surowców olejarskich - produkcja margaryny
  • Przemysł fermentacyjny - produkcja piwa.

W I semestrze zajęcia prowadzi pani Danuta Wojtowicz z uczniami klasy IV oraz pani Grażyna Ozorowska z uczniami klas I, II i III.

W II semestrze zajęcia prowadzić będzie pani Danuta Wojtowicz oraz Iwona Piaścik.