W dniu 13 października 2023 r., odbyła się pielgrzymka maturzystów z diecezji ełckiej do duchowej stolicy Polski w Częstochowie - sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze.

Wraz z młodzieżą (9 uczniów) z I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku, grupa 10 uczniów z naszej szkoły pielgrzymowała do Matki Bożej Częstochowskiej, aby modlić się o dobry wybór drogi życiowej i zawierzać swoje życie Bogu przez ręce Maryi.

Program pielgrzymki uwzględniał: wspólny śpiew, konferencję o przyjaźni, pantomimę, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, apel jasnogórski, drogę krzyżową na wałach jasnogórskich i Mszę Świętą w bazylice Jasnogórskiej.

W rozmowach indywidualnych z młodzieżą dowiedziałam się, że owocami duchowymi pielgrzymki, było między innymi doświadczenie bliskości żywego Boga obecnego w postaci eucharystycznej, który przychodził i dotykał najtajniejszych zakątków duszy, otulając swoją czułą obecnością, zdejmując ciężary, zamieniając smutek w radość, rozgadanie w świętą ciszę.

Nie zabrakło również u naszych maturzystów, pogłębionej refleksji w podejmowanym przez prelegentów temacie przyjaźni. Niewątpliwie był to bardzo owocny wyjazd i każdy kto pojechał tego nie żałował.

Beata Czaplicka