Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę w odrodzonej Polsce został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt Polaków.

W tym roku obchodzimy sto trzecią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli Polska wyzwoliła się spod jarzma trzech zaborców: Rosji, Prus i Austrii. Przez ponad wiek, kraj nasz nie istniał na mapie Europy.

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież wspólnie odśpiewali hymn państwowy - Mazurka Dąbrowskiego oraz obejrzeli patriotyczny występ słowno-muzyczno-filmowy zaprezentowany przez przedstawicieli społeczności szkolnej.

Część artystyczną przygotowali następujący uczniowie: Natalia Dorf, Kryspin Zakrzewski – klasa 2B; Natalia Chalamońska, Aleksander Kalicki, Julia Przybyszewska, Weronika Zacharska – klasa 3Gg; Weronika Ciska, Kasia Uściłowicz – klasa 3Gp; Martyna Kaczmarczyk, Natalia Wróblewska – klasa 4OT; Dominika Arciszewska, Justyna Nowicka, Klaudia Parzanowska, Oliwia Wlizło – klasa 2A; Szymon Borawski – klasa 2G.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy udanego występu!

Joanna Gaworska i Anna Nawacka