rok szkolny 2019 2020 023Dnia 15.04.1976 roku na spotkaniu Dyrektorów zakładów opiekuńczych: Zakładów Mięsnych i Eksportowego Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw oraz Prezydium Komitetu Rodzicielskiego i Rady Kierowniczej naszej szkoły w uznaniu osiągnięć szkoły podjęto decyzję o ufundowaniu Sztandaru. Uroczystość wręczenia Sztandaru i nadania imienia poprzedziło wiele miesięcy pracy. Przed nadaniem imienia przybliżono uczniom postać Patrona, zorganizowano sesję popularnonaukową na temat: "Jędrzej Śniadecki - życie i dzieła", zaprojektowano i wykonano popiersie Patrona.

Uroczyste wręczenie Sztandaru i nadanie imienia Jędrzeja Śniadeckiego odbyło się 30.05.1979 r.

Sztandar zawiera symbole patriotyzmu, oświaty, nauki i techniki. Składa się on z płatu i drzewca. Płatem jest tkanina prostokątna obszyta złotą frędzlą. Prawa strona płatu jest biało - czerwona; umieszczone zostało na niej godło państwowe oraz nazwa szkoły. Lewa strona płatu jest biała; wyszyty jest na niej emblemat i napis:

"Ojczyzna - Nauka - Praca"

Sztandarem opiekuje się poczet sztandarowy, który składa się z najlepszych uczniów naszej szkoły. Sztandar jest eksponowany podczas ważnych uroczystości na terenie szkoły, miasta, województwa.