W Dniu Matki w Zespole Szkół nr 1  im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbył się wyjątkowy KONCERT DLA MAM.

Dnia 18 maja 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Białegostoku. Główny punkt programu do spektakl „Skąpiec” wystawiany przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w reżyserii i adaptacji Tomasza Mana. „Skąpiec” Moliera to komedia o nadmiernej miłości do pieniędzy.

5 maja 2023 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum budownictwa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu produkcji domów wg standardu Danwood.

Już tradycyjnie wybraliśmy się z wizytą do przedszkolaków. Najpierw poszliśmy do 3-latków z przedszkola „Bajka”. To małe dzieci, więc się szybko nudzą, ale nasza bajka o trzech świnkach bardzo ich zainteresowała. Dzieci najpierw posłuchały bajki, następnie otrzymały zrobione przez nas noski świnki.

23 maja 2023 roku na Powiatowym Stadionie im. Kamili Skolimowskiej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbył się VI Mały Memoriał im. Kamili Skolimowskiej.

10 maja 2023 r. uczniowie technikum budownictwa: Jakub Bagiński, Kacper Pokropski, Jakub Szrage i Kryspin Zakrzewski wzięli udział w II Konkursie Wiedzy o Budownictwie zorganizowanym przez Wydział Politechniczny Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

W ramach współpracy z Animex Foods uczniowie klas I A, I TŻ i III TŻ 20.05 2023 roku uczestniczyli w Monitorowaniu Wód jeziora Siercze w powiecie kętrzyńskim.

Uczniowie klasy II technikum architektury krajobrazu, podczas wycieczki dydaktycznej do  Centrum Edukacji Ekologicznej, rozpoznawali w środowisku naturalnym, poznane podczas zajęć, gatunki roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów iglastych i liściastych.

W dniu 18 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Ełku odbył się Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Ełckiego, organizowany przez Fundację Pasieka, pod honorowym patronatem Starosty Ełckiego Pana Marka Chojnowskiego.

Sukces uczniów Zespołu Szkól nr 1 im Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku w turnieju budowlanym „Nowoczesne budownictwo wokół nas”.