16 maja uczniowie klasy 3G podczas lekcji otwartej p. Kamila Sokołowskiego zaprezentowali wyniki międzyprzedmiotowych projektów edukacyjnych. 

Efektem kilku tygodni prac pomiarowych, obliczeniowych i kartograficznych były bardzo ciekawe opracowania, łączące wiedzę i umiejętności zawodowe, matematyczne, informatyczne z kompetencjami miękkimi. Wykonanie zadań wymagało nie tylko sprawnego posługiwania się sprzętem pomiarowym i oprogramowaniem specjalistycznym, ale także samodzielności, planowania działań i odpowiedzialności, pracy w zespole, zarządzania czasem, a na koniec także autoprezentacji. 

W lekcji uczestniczyli nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz uczniowie klas technikum i szkoły branżowej w różnych zawodach. W pierwszej części spotkania nauczyciel - opiekun projektów przybliżył widowni tę aktywizującą metodę pracy dydaktycznej - zalety i ograniczenia, chcąc jednocześnie zachęcić wszystkich do jej stosowania.

Następnie uczniowie zaprezentowali następujące prace:

  1. Niwelacja przekroju podłużnego ścieżki pieszo-rowerowej nad jez. Ełckim.
  2. Pomiar ukształtowania terenu (zagłębienia) z opracowaniem modelu 3D i obliczeniem objętości.
  3. Pomiar płyty stadionu Mazura przy ul. Piłsudskiego z opracowaniem mapy.
  4. Interaktywna mapa pomników przyrody na terenie Ełku.
  5. Pomiar sytuacyjny działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania - twórcy projektów i widzowie, ocenili projekty na podstawie ankiety online.

Uczniowie klasy 3G wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, samodzielnością, przedsiębiorczością oraz wiedzą i umiejętnościami (nie tylko geodezyjnymi).