dsc0741923 września 2019 r. klasa I A pod opieką pani Izabelli Kasprzak i pani Wiesławy Rowińskiej wzięła udział w akcji Sprzątania Świata, którą, jak co roku, zorganizowało Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Z CEE młodzież otrzymała worki i rgumowe rękawiczki. Sprzątaliśmy lasek przed Gospodarstwem Rybackim w Ełku. Jest to teren między drogą dojazdową do Gospodarstwa Rybackiego i brzegiem Jeziora Ełckiego. Szkoda, że odwiedzający to spokojne i urokliwe miejsce, tak bardzo je zaśmiecają.

Młodzież wyciągnęła z zarośli i zebrała z dróżek mnóstwo butelek, papierów, szmat i innych odpadów. Poza wyznaczonym terenem sprzątnęłiśmy dodatkowo dróżkę prowadzącą wokół Jeziora Ełckiego w kierunku Starego Spichlerza. Widać było po ilości śmieci, że jest to też dość często odwiedzany przez ludzi region Ełku. Ulicą Zamkową i dalej Promenadą dotarliśmy na cypel do MOSiRu, gdzie młodzież pod opieką dorosłych rozpaliła ognisko.

Był to piękny i aktywny dzień, a klasa pierwsza, przy okazji wykonania dobrej roboty, wspaniale zintegrowała się z wychowawczynią i miedzy sobą. Dziękujemy naszym uczniom za udział w akcji Spątania Świata.

(wr)