prefab 120 października 2016 r. uczniowie z klasy IIB i IIIB (technikum budownictwa) oraz z klasy IIm i IIIm (monter zabudowy i robót wykończeniowych) uczestniczyli w wycieczce do zakładu prefabrykacji Prefbet w Śniadowie.

Młodzież miała okazję zapoznać się z procesem produkcji betonu komórkowego, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych do wznoszenia budynków. Wycieczka odbyła się dzięki współpracy Centrum Kształcenia

Praktycznego i Ustawicznego w Ełku oraz Zespołu Szkół nr 1 w Ełku. Organizatorem wycieczki był p. Radosław Milewski, który wraz z nauczycielami: p. Małgorzatą Lutow i p. Krzysztofem Korsakiem, sprawował opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu. Sponsorem wycieczki była firma Prefbet Śniadowo.