OWiUR to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.

Treści tegorocznej edycji Olimpiady obejmowały 9 bloków tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, gastronomia, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, technologia żywności i weterynaria.

8 kwietnia 2022 r. przeprowadzono okręgowy etap XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR) w Olsztynie. Wzięło w nim udział aż 183 uczniów z 39 szkół. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych z bloku technologia żywności, dwie uczennice naszej szkoły Aneta Borowska i Wiktoria Paszkowska z klasy III Tp zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

Etap okręgowy składał się z dwóch części: teoretycznej (test 60 pytań) oraz praktycznej. Uczennice zajęły odpowiednio XVI i XVIII miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!