czytanie 63 września 2016 r od godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku odbywało się piąte Narodowe Czytanie, w tym roku - powieści Henryka Sienkiewicza - Quo Vadis.

Czytanie poprzedził występ chóru i scenki na podstawie dzieła w wykonaniu ełckiej młodzieży. Następnie profesor Uniwersytetu Gdańskiego - p. Wojciech Gajewski, w formie prezentacji multimedialnej i ciekawego wykładu, wprowadził słuchaczy w klimaty początków chrześcijaństwa w Rzymie.

Maraton czytania rozpoczął pan prezydent Ełku - Tomasz Andrukiewicz. Następnie czytało wielu znakomitych mieszkańców miasta. Naszą szkołę reprezentowali Maksymilian Olszewski z kl. III OT i Dawid Zera z kl. IV G pod opieką p. Wiesławy Rowińskiej.

Nasi uczniowie zasiedli na czerwonej kanapie w strojach z epoki, co pozwoliło im wczuć się w rolę i pięknie zaprezentować fragmenty sienkiewiczowskiego dzieła. Chłopcy oprócz osobistej satysfakcji i podziękowań organizatorów otrzymali także pamiątkowe certyfikaty.

Bardzo dziękujemy im za udział w Narodowym Czytaniu!!!