mikoajki przedszkole 16 grudnia 2016 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zorganizowała dla przedszkolaków z Przedszkola Jedyneczka czytanie bajeczki Wiesława Drabika – „Wielka zadyma z Mikołajem” połączoną z animacją sylwetek występujących w bajce postaci ptaków i zwierząt.

Kasia Jaroś i Sandra Łoś przeczytały dzieciom wierszyki o zimie i ptakach.

Młodzież przeprowadziła również z dziećmi rozmowę na temat opieki nad zwierzętami i dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Mikołaj podarował dzieciom książeczki przygotowane przez Przedszkole oraz lizaki, kolorowanki i ekologiczne nasiona do wysypania ptakom w karmnikach od nas.

Na zakończenie dzieci śpiewały piosenki, wszyscy wspólnie bawili się w kółeczku razem z Mikołajem. Piękne dekoracje wykonali: Weronika Werno, Aleksandra Fitas i Bartosz Karwel z kl. II A oraz Katarzyna Jaroś z kl. I T. Pięknym czytaniem oczarowała dzieci Oliwia Kulesza z kl. I G, animację kotka i sowy wykonała Katarzyna Jaroś, sroki, gila i kawki – Aleksandra Gwiazdowska z kl. I T. W postać Mikołaja wcieliła się Karolina Niedźwiecka z kl. I T. Dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w przedsięwzięcie!!! Wiesława Rowińska