DSC00059III miejsce wyrecytowała Weronika Ciska. 6 marca 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie", którego organizatorami były: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

W imieniu organizatorów gości powitała Pani Dyrektor MBP – Iwona Adeszko, życzyła powodzenia wszystkim uczestnikom. Jako specjalni goście recytacji wysłuchali: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku – Pani Małgorzata Pikus i Wicestarosta – Pan Robert Dawidowski.

W kategorii szkół podstawowych uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

• Pani Aneta Zamojska – ełcka pisarka, trener, coach,
  • pan Piotr Witaszczyk – kierownik działu pieśni i tańca ECK
  • pani Wiesława Rowińska

W kategorii szkól ponadpodstawowych:

• pani Aneta Zamojska
  • pan Piotr Witaszczyk
  • pani Honorata Sadowska.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały:

• Weronika Ciska z kl. I G p
  • Wiktoria Gołaś z kl. I G p

Przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego – panią Katarzynę Mosiej. Weronika Ciska zajęła III miejsce i za tydzień weźmie udział w kolejnym etapie Konkursu Recytatorskiego Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, który odbędzie się w Olecku. Gratulujemy!