20191213 103240 burst04Dnia 13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II technikum budownictwa wraz z wychowawczyniami – p. Katarzyną Mosiej oraz p. Małgorzatą Lutow, uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów, dlatego postanowiliśmy, że Park Trampolin „Jumper” będzie świetnym miejscem aby poszaleć, pośmiać się, a dzięki temu bliżej się poznać.

Oczywiście tak też się stało. Niektórzy z uczniów skorzystali z okazji, aby móc podszkolić swój warsztat sportowy pod okiem profesjonalistów. Nie zabrakło także zdrowej rywalizacji podczas zawodów sportowych. Była świetna zabawa, dużo śmiechu i radości.

Korzystając z okazji wyjazdu do Białegostoku młodzież uczestniczyła w lekcji historii w Muzeum Wojska w Białymstoku. Lekcje zostały przeprowadzone w dwóch blokach tematycznych: Narodowe Siły Zbrojne i Armia Krajowa oraz Gilgamesz – pierwszy superbohater. Młodzież uczestniczyła również w interaktywnym zwiedzaniu z przewodnikiem ekspozycji stałych muzeum. Uczniowie poznali ciekawostki na temat żołnierzy i wojska polskiego od czasów I wojny światowej.

Wyjazd zakończyliśmy wspólnym obiadem. Wszyscy, choć wyczerpani, w znakomitych humorach wracali do domów. Było miło i sympatycznie. Na pewno powtórzymy taki wyjazd.

p. Katarzyna Mosiej