DSC00010

20 grudnia 2019 r. od rana w naszej szkole młodzież organizowała uroczyste spotkania klasowe. Wszystkie klasy postarały się o choinki i bożonarodzeniowe ozdoby. W salach słychać było wspólne śpiewanie kolęd, a stoły świątecznie udekorowane i zastawione wigilijnymi potrawami, zapraszały do dzielenia się opłatkiem.

Potrawy przyrządzili uczniowie i ich rodzice. Były to: karpie, śledzie, pierogi z kapustą i grzybami, barszczyk, łazanki z makiem, pierniczki i pierniki, makowce, serniki i wiele innych.

Dyrekcja Szkoły zaprosiła młodzież, nauczycieli, pracowników i nauczycieli emerytów na wspólne przeżywanie jasełkowej inscenizacji, która przygotowana została przez młodzież pod opieką pani Agnieszki Opaluch i pani Beaty Czaplickiej.

W tym roku w przygotowania włączyło się około 50 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za ogromne zaangażowanie, wzruszenia i wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Życzyła wszystkim zebranym zdrowych i wesołych Świąt.

Następnie była Wigilia dla nauczycieli i pracowników. Ksiądz Przemysław odczytał fragment Pisma Świętego mówiący o Narodzeniu Pańskim. Przy śpiewaniu kolęd wszyscy dzielili się opłatkami i składali życzenia. Po życzeniach był czas na ucztowanie przy wspólnym wigilijnym stole. Rozeszliśmy się w świątecznej i życzliwej atmosferze.

p. Agnieszka Kwiatkowska