dsc0982018 listopada 2019 r w auli naszej szkoły odbyły się VIII Okręgowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, którego organizatorem była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przyjechały do nas liczne drużyny z  Białegostoku, Moniek, Łap, Gołdapi i Ełku. Elimninacje odbyły się w dwóch turach podzielonych na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Drużyny po rejestracji mogły skorzystać z parku maszynowego, by dokonać poprawek i przygotować turbiny do rywalizacji.  Zadaniem turbin było przetworzenie energii kinetycznej wiatru na energię mechaniczną. Na bieżąco Komisja dokonywała  pomiarów różnych jej parametrów.

W kategorii młodszych uczestników wygrała drużyna z Białegostoku, a starszych – z Moniek. 3 najlepsze drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci elektronarzędzi. Gratulujemy zwycięskim drużymom i życzymy sukcesów podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 14 grudnia w Piasecznie.

Podczas przerwy wszyscy uczestnicy turnieju mieli zapewniony ciepły poczęstunek: pizzę, kawę i herbatę. Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Dyrektor za możliwość zorganizowania turnieju w naszej szkole, a uczniom z klasy I Bg i II c 2 za pomoc przy wnoszeniu sprzętu do auli!