button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

dsc0982018 listopada 2019 r w auli naszej szkoły odbyły się VIII Okręgowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, którego organizatorem była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przyjechały do nas liczne drużyny z  Białegostoku, Moniek, Łap, Gołdapi i Ełku. Elimninacje odbyły się w dwóch turach podzielonych na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Drużyny po rejestracji mogły skorzystać z parku maszynowego, by dokonać poprawek i przygotować turbiny do rywalizacji.  Zadaniem turbin było przetworzenie energii kinetycznej wiatru na energię mechaniczną. Na bieżąco Komisja dokonywała  pomiarów różnych jej parametrów.

W kategorii młodszych uczestników wygrała drużyna z Białegostoku, a starszych – z Moniek. 3 najlepsze drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci elektronarzędzi. Gratulujemy zwycięskim drużymom i życzymy sukcesów podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 14 grudnia w Piasecznie.

Podczas przerwy wszyscy uczestnicy turnieju mieli zapewniony ciepły poczęstunek: pizzę, kawę i herbatę. Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Dyrektor za możliwość zorganizowania turnieju w naszej szkole, a uczniom z klasy I Bg i II c 2 za pomoc przy wnoszeniu sprzętu do auli!

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.