IMG 20191212 09252012.12.2019 r. uczniowie technikum budownictwa: Mateusz Mońko z klasy trzeciej oraz Krzysztof Tereszczak i Piotr Życzkowski z klasy czwartej wzięli udział w „Olimpiadzie Budowlanej DANWOOD – jeden z dziesięciu”, która odbyła się w siedzibie firmy DANWOOD w Białymstoku.

Do konkursu przystąpiło w sumie 17 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym. Olimpiada składała się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna polegała na napisaniu testu wiedzy z prac glazurniczych.

Dwóch uczniów naszej szkoły – Mateusz Mońko i Krzysztof Tereszczak zakwalifikowało się po części pisemnej do etapu praktycznego, a Mateusz Mońko zdobył z testu najwięcej punktów spośród wszystkich uczestników konkursu.

Część praktyczna polegała na ułożeniu projektu płytek o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przydzielonym zadaniem, a przedstawiciele komisji konkursowej bardzo wysoko ocenili wykonane prace.

Ostatecznie uczeń naszej szkoły Mateusz Mońko zajął w olimpiadzie wyróżnione przez organizatorów 4 miejsce. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i drobne upominki.

Małgorzata Lutow