dsc08996W dniach 24-25 października 2019 r. odbywał się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, w której swoje umiejętności sprawdzało 8 uczniów klas II – IV naszego technikum geodezyjnego.

Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali test składający się z 80 pytań z różnych dziedzin geodezji (pomiary sytuacyjno – wysokościowe, geodezyjna obsługa inwestycji, prace geodezyjne związane z gospodarką nieruchomościami i katastrem), a następnie 4 zadania tekstowe.

W drugim dniu w sali gimnastycznej odbyła się część praktyczna, podczas której zawodnicy wykonywali 2 zadania praktyczne. Zadania zostały przesłane przez organizatorów konkursu - Stowarzyszenie Geodetów Polskich, którego przedstawiciel - pani Marzena Stawiecka (Intertim Suwałki) była także członkiem jury.

Prace zostały starannie sprawdzane i oceniane. Do kolejnego etapu, z najlepszymi wynikami w etapie szkolnym, zgłoszeni zostali: Grzegorz Mickiewicz z kl. III G i Przemysław Piekarski z kl. IV G i Ewa Kasprzyk z kl. III G.

Wyniki zostały przesłane do organizatowrów i oni zdecydyją, czy drużyna zostanie zakwalifikowana w etapie międzyszkolnym i centralnym. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu, a olimpiada centralna odbędzie się w kwietniu w Rzeszowie.

Wszystkim uczestnikom składam gratulacje, a pani Marzenie serdeczne podziękowania za wsparcie organizacyjne i pracę w jury. Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

p. Kamil Sokołowski