2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

20191024 102832

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, w dniu 24 października 2019 r., wraz z uczniami innych szkół miasta Ełku, grupa 13 uczniów z 3 klas technikum wzięło udział w akcji „Szkoła pamięta” - zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckie.

Akcja ma to na celu uporządkowanie zaniedbanych, zaśmieconych i zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Ełku. Działanie kształtuje postawy prospołeczne, pobudza pamięć o tych, którzy odeszli do wieczności.

Sprzątanie rozpoczęliśmy modlitwą za wszystkich zmarłych, a szczególnie za tych, których mogiły otoczyliśmy opieką. Nasza grupa młodzieży była odpowiedzialna za porządki na cmentarzu wojennym oraz  sąsiadujące opuszczone mogiły małych dzieci.

Działanie wpisuje się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W liście do dyrektorów szkół pan Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej zapraszając do udziału w akcji napisał: „Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.”

Po zakończonej akcji zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę i kiełbaski pieczone przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej na ul. Parkowej 12 w Ełku. Wszyscy zgodnie potwierdzili swój udział w kolejnych podobnych działaniach.

Beata Czaplicka
Opiekun Szkolnego Koła Caritas

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.