dsc093788 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni uczniowie przyglądając się części artystycznej pokrótce zapoznali się z sytuacją Polaków w czasie I wojny światowej oraz z etapami kształtowania się państwowości polskiej w 1918 roku.

Wysłuchali recytacji wierszy m.in. Edwarda Słońskiego i Leopolda Staffa w wykonaniu uczennic naszej szkoły. W trakcie przedstawienia dziewczęta z klas I mp, I Gp i IIOT wspaniale zaśpiewały pieśni patriotyczne, w treści których odbiły się losy polskiego narodu.

Przygotowana uroczystość była najlepszą formą świętowania Dnia Niepodległości, bowiem wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów i w ciekawy sposób poszerzyła ich wiedzę historyczną.

W akademii wzięli udział uczniowie następujących klas: I Gp, I Gg, I OT, I mp oraz IIOT. Uczniowie do występu zostali przygotowani przez panią Ewelinę Jackiewicz oraz panią Joannę Gaworską. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanych występów!

p. Joanna Gaworska