button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

71059680 507684906677686 2145134580061962240 o27 września 2019 roku obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczna trzydziesta edycja odbyła się pod hasłem "Świętując różnorodność".

Światowy Dzień Turystyki jest obchodzony od 1979 roku. Tegoroczne główne obchody odbyły się w Ghanie. Obchody regionalne organizowane były we wszystkich rejonach globu i miały na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami. Celem licznych spotkań, które odbyły się w ramach tego święta było również przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej - społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową, a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.

W dniu 26 września 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, Fundacja Wspierania Nauki i Biznesu zorganizowała konferencję podsumowującą sezon turystyczny 2019 w Ełku. W czasie trwania konferencji młodzież z klas III i IV technikum obsługi turystycznej pod opieką Małgorzaty Wiszniewskiej – nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych, mogła usłyszeć od Pana Artura Urbańskiego zastępcy Prezydenta Miasta Ełk o inicjatywach, przedsięwzięciach i wydarzeniach, które odbyły się dotychczas. Pani Aneta Zamojska z Muzeum Historycznego w Ełku zaprezentowała działania i akcje realizowane przez Muzeum, jednocześnie zachęcając do ostatniego przejazdu kolejką wąskotorową i odwiedzania wystaw. Justyna Has podsumowała realizowany przez Fundację projekt "Poznaj Miasto z przewodnikiem po raz drugi!" współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ełk.

Jako szkoła przygotowująca młodych ludzi do wykonywania zawodu branży turystycznej dziękujemy Fundacji za współpracę i liczymy na dalszą jej kontynuację.

Małgorzata Wiszniewska
Nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.