71059680 507684906677686 2145134580061962240 o27 września 2019 roku obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczna trzydziesta edycja odbyła się pod hasłem "Świętując różnorodność".

Światowy Dzień Turystyki jest obchodzony od 1979 roku. Tegoroczne główne obchody odbyły się w Ghanie. Obchody regionalne organizowane były we wszystkich rejonach globu i miały na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami. Celem licznych spotkań, które odbyły się w ramach tego święta było również przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej - społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową, a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.

W dniu 26 września 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, Fundacja Wspierania Nauki i Biznesu zorganizowała konferencję podsumowującą sezon turystyczny 2019 w Ełku. W czasie trwania konferencji młodzież z klas III i IV technikum obsługi turystycznej pod opieką Małgorzaty Wiszniewskiej – nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych, mogła usłyszeć od Pana Artura Urbańskiego zastępcy Prezydenta Miasta Ełk o inicjatywach, przedsięwzięciach i wydarzeniach, które odbyły się dotychczas. Pani Aneta Zamojska z Muzeum Historycznego w Ełku zaprezentowała działania i akcje realizowane przez Muzeum, jednocześnie zachęcając do ostatniego przejazdu kolejką wąskotorową i odwiedzania wystaw. Justyna Has podsumowała realizowany przez Fundację projekt "Poznaj Miasto z przewodnikiem po raz drugi!" współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ełk.

Jako szkoła przygotowująca młodych ludzi do wykonywania zawodu branży turystycznej dziękujemy Fundacji za współpracę i liczymy na dalszą jej kontynuację.

Małgorzata Wiszniewska
Nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych