2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

DSC0004715 stycznia 2020 roku bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Ełku oraz bibliotekarze innych szkół ełckich zorganizowali międzypokoleniowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyli goście z Klubu Senior+ w Ełku oraz seniorzy z wnuczkami.

W kawiarence Zespołu Szkól nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku, gdzie unosił się aromat kawy i zapach ciast, recytowano wiersze, śpiewano piosenki, organizowano konkursy. Nasi uczniowie przygotowali na podstawie autorskiego scenariusza najnowszą wersję przedstawienia „Czerwonego Kapturka”, w którym wystąpoli: Izabela Jagłowska, Klaudia Kapla, Weronika Komosińska, Dominika Wiszowata, Natalia Wróblewska, Cezary Fiedorczuk oraz Dawid Bukowski.

Celem przedstawienia było uświadomienie dzieci i seniorów o przeróżnych niebezpieczeństwach czychających nie tylko ze strony Wilka. Doskonałym tego przykładem była inscenizowana piosenka w wykonaniu Natalii z aktorskim udziałem Dawida. Nie zapomnieliśmy także o narodowym akcencie. Zacnych gości uradowała Natalia śpiewając ludową piosenkę – Bystra woda. W ten sposób wszyscy włączyli się w świetną zabawę integrującą pokolenia dziadków i wnuków.

Na zakończenie naszego występu młodzież obdarowała gości własnoręcznie wykonanymi Babami mazurskimi oraz słodkimi różyczkami. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był okazją do wyjątkowego celebrowania tego święta, które obchodzone jest w Polsce od 1966 r.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, że kolejny raz mieliśmy okazję być z nich bardzo dumni!

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.