DSC0004715 stycznia 2020 roku bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Ełku oraz bibliotekarze innych szkół ełckich zorganizowali międzypokoleniowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyli goście z Klubu Senior+ w Ełku oraz seniorzy z wnuczkami.

W kawiarence Zespołu Szkól nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku, gdzie unosił się aromat kawy i zapach ciast, recytowano wiersze, śpiewano piosenki, organizowano konkursy. Nasi uczniowie przygotowali na podstawie autorskiego scenariusza najnowszą wersję przedstawienia „Czerwonego Kapturka”, w którym wystąpoli: Izabela Jagłowska, Klaudia Kapla, Weronika Komosińska, Dominika Wiszowata, Natalia Wróblewska, Cezary Fiedorczuk oraz Dawid Bukowski.

Celem przedstawienia było uświadomienie dzieci i seniorów o przeróżnych niebezpieczeństwach czychających nie tylko ze strony Wilka. Doskonałym tego przykładem była inscenizowana piosenka w wykonaniu Natalii z aktorskim udziałem Dawida. Nie zapomnieliśmy także o narodowym akcencie. Zacnych gości uradowała Natalia śpiewając ludową piosenkę – Bystra woda. W ten sposób wszyscy włączyli się w świetną zabawę integrującą pokolenia dziadków i wnuków.

Na zakończenie naszego występu młodzież obdarowała gości własnoręcznie wykonanymi Babami mazurskimi oraz słodkimi różyczkami. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był okazją do wyjątkowego celebrowania tego święta, które obchodzone jest w Polsce od 1966 r.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, że kolejny raz mieliśmy okazję być z nich bardzo dumni!