20191206 120828Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 06 grudnia na terenie naszej szkoły zorganizowane zostały „Szkolne Mikołajki” , które  wpisały się w prośbę skierowaną do szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, związaną z zachętą do podjęcia działań w związku z przedświątecznym wolontariatem. Ogólnopolska akcja ministerstwa przebiega pod hasłem „Razem na Święta”.

W pokoju socjalnym przygotowano „Mikołajkowy sklepik” w którym podczas przerw śródlekcyjnych można było kupić wykonane przez chętnych przedstawicieli społeczności szkolnej ciasta oraz robione na miejscu warzywno-owocowe smoothie. Kwota zgromadzonych środków pieniężnych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania bowiem pozyskaliśmy 1 340 złotych.

Tegoroczna akcja skierowana była jako pomoc dla jednej z nauczycielek naszej szkoły obecnie przebywającej na zwolnieniu lekarskim z powodu trwającego leczenia onkologicznego.

Składamy serdeczne podziękowania: młodzieży, rodzicom, nauczycielom, którzy upiekli ciasta, jak również całej społeczności szkolnej za dokonywane zakupy i tak wielką otwartość serca.

Szkolne Koło Caritas: p. Beata Czaplicka
Samorząd Uczniowski: p. Agnieszka Łukaszewicz