10 grudnia podsumowaliśmy realizowane w listopadzie i grudniu działania z edukacji prozdrowotnej.

W ramach obchodzonego 18 listopada Światowego Dnia Rzucania Palenia młodzież uczestniczyła w konkursie plastycznym „Palenie szkodzi tobie i otoczeniu”. W formie plakatów zostały przedstawione zagrożenia wynikające z palenia papierosów. Spośród prac, które napłynęły na konkurs, jury wyłoniło 7 najciekawszych.

I miejsce zajęła Julia Waleszczuk z klasy 3Tp, II miejsce- Wiktoria Roszkowska z kl. 2A, III miejsce ex aequo zajęły: Amelia Ratkiewicz z kl.2A i Natalia Jakóbczyk z kl.2OT. Przyznano również trzy wyróżnienia: Wiktorii Dąbrowskiej z kl. 2A, Marharycie Shcherbynie z kl.1A oraz Weronice Sobolewskiej z kl. 3Ag.

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Swoją wiedzą na temat budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia zakażeń oraz objawów klinicznych w przebiegu AIDS młodzież mogła wykazać się uczestnicząc w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o AIDS. Największą ilość punktów w teście uzyskali: I miejsce – Natalia Jenczelewska z kl. 2A, II miejsce – Wiktoria Dąbrowska z kl.2A i III miejsce – Hubert Wyszko z kl. 3Tp.

Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Jolanty Agaty Opaluch dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nad organizacją i przebiegiem konkursów czuwały: pani Barbara Bielawska (pielęgniarka szkolna) oraz p. Izabella Kasprzak (nauczycielka biologii).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach za rok.