dsc00008W dniu 7 października bibliotekarze ełckich szkół wzięli udział w ogólnopolskiej akcji – "Odjazdowy bibliotekarz". Z kijkami lub na rowerach z ogromną radością pokonali trasę z Biblioteki Pedagogicznej do uroczego miejsca, w jesiennym klimacie o tej porze roku, kuszącego poeytcką nazwą "Między wierszami". Pierwszym miejscem spotkania było Muzeum Historyczne w Ełku.

Przybyłych powitał Pan Dyrektor Rafał Żytyniec. Zaprosił do obejrzenia wystawy "Ełk 1920 Plebiscyt na Mazurach" oraz podarował bibliotekom audiobooki "Ełk po kolei. Podróż przez historię miasta". Pan Dyrektor towarzyszył bibliotekarkom w dalszej drodze. W Parku Solidarności przybliżył sylwetkę Michała Kajki, a w Parku Kopernika signąl do powojennej historii Ełku i ełczan.

W parkowych skrytkach przeznaczonych dla czytelników, nasze towarzystwo pozostawiło książki dla dzieci i dorosłych. Na ostatnim przystanku "Odjazdowego Bibliotekarza" przy kawie, herbacie i ciastku według własnego wyboru, panie prezentowały ulubione książki oraz te, które poleciłyby innym. Takie wyjazdowe spotkanie jest fantastyczną okazją do nawiązania bliższych kontaktów, poznania koleżanek i ich wyborów czytelniczych, a w przyszłości podejmowania wspólnych wyzwań.

To także sposób na dokonanie w niekonwencjonalny sposób podsumowania korzyści płynących z czytania. Dziękujemy Pani Ani oraz Pani Halince za integrację, a Panu Dyrektorowi za uświetnienie spotkania swoją obecnością i porcją historii związaną z naszym miastem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w ramach " Sieci współpracy".