20191205 091126W czwartkowy poranek – 5 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie wraz z czytaniem książeczki pt. „Wielka zadyma z Mikołajem”, na które przybyły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola „Jedyneczka”.

Po magicznej świątecznej inscenizacji bajeczki uczennice: Izabela Jagłowska – klasa IIA, Gabriela Kleinschmidt i Aleksandra Gotowiec – klasa IIOT zapytały dzici o zwyczaje i tradycje świąteczne, o potrawy wigilijne, strojenie choinki, czyli o wszystko, co związane jest ze świętami Bożego Narodzenia.

W nagrodę – za poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały naklejki – biedroneczki. Uczennice: Wiktoria Maciorowska z kl. I OT p i Dominika Wiszowata z kl. I Gp wspólne z przedszkolakami zaśpiewały dobrze znaną wszystkim piosenkę z bajki „Kraina lodu”.

Na pożegnanie dzieci otrzymały bombki z papieru, na których, już w przedszkolu, narysują swoje świąteczne marzenia oraz bajeczne lizaczki zapakowane w paczuszkę z wizerunkiem renifera. Bardzo dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę i rozpoczętą Magię Swiąt, którą już wszyscy czujemy! Mamy nadzieję, że świąteczne spotkania z przedszkolakami na stałe wpisały się w naszą szkolną tradycję!

Izabela Jagłowska z kl. II A
p. Agnieszka Kwiatkowska