DSC00180Dzień Kobiet swoimi korzeniami sięga starożytności, a jego początki miały wymiar polityczny i były związane z walką kobiet o swoje prawa. Dziś, to święto ma wymiar symboliczny. W Polsce mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami i słodyczami.

Panowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku także przyłączyli się do celebrowania tego święta. 6 marca 2020 roku zorganizowali w szkole niespodziankę, na którą zaprosili wszystkie Panie: Panią Wicedyrektor Mariolę Stefańską, Panie nauczycielki i pracownice szkoły oraz szkolne koleżanki.

Akademię poprowadził Adrian Olejniczak z kl. I Ag, a wspaniały wiersz dla wszystkich Pań wyrecytował Kacper Zalewski z kl. II A. Ogromnymi brawami nagrodzeni zostali aktorzy z kabaretu: Mateusz Arciszewski z kl. IV G/T i Damian Arciszewski z kl. III A/B, którzy w humorystyczny sposób ukazali realia Dnia Kobiet. Następnie Zespół Taneczny w składzie: Dawid Jasionowski - IV G/T, Dawid Siergiej z kl. III G/T, Mateusz Długołęcki z kl. IV G/T i Michał Nikiel z kl. I G g wytańczył życzenia dla wszystkich Pań, przy okazji porywając do tańca swoje koleżanki – Julię Zamojską z kl. III A/B i Klaudię Komosę z kl. II A.

Ogromną atrakcją Święta Kobiet był występ zespołu muzycznego – "Radioaktywni" w składzie: perkusja – Mateusz Arciszewski z kl. IV G/T, wokal/gitara basowa – Maksymilian Olszewski – nasz absolwent, gitara – Szymon Gendzwił i Karol Bertmann.

Panie zostały obdarowane drobnymi upominkami, własnoręcznie przygotowanymi przez p. Agnieszkę Kwiatkowską, p. Katarzynę Maciaszek oraz uczniów z klas II A i I Ag.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, w szczególności Pani Agnieszce Łukaszewicz – za nadzór nad całością przedsięwzięcia, Oliwii Kuleszy z kl. IV G/T – za pomoc przy tworzeniu choreografii tanecznej, uczennicom z klasy III A/B – za przygotowanie tablicy z okazji „Dnia Kobiet”.

p. Agnieszka Kwiatkowska