button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

DSC00180Dzień Kobiet swoimi korzeniami sięga starożytności, a jego początki miały wymiar polityczny i były związane z walką kobiet o swoje prawa. Dziś, to święto ma wymiar symboliczny. W Polsce mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami i słodyczami.

Panowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku także przyłączyli się do celebrowania tego święta. 6 marca 2020 roku zorganizowali w szkole niespodziankę, na którą zaprosili wszystkie Panie: Panią Wicedyrektor Mariolę Stefańską, Panie nauczycielki i pracownice szkoły oraz szkolne koleżanki.

Akademię poprowadził Adrian Olejniczak z kl. I Ag, a wspaniały wiersz dla wszystkich Pań wyrecytował Kacper Zalewski z kl. II A. Ogromnymi brawami nagrodzeni zostali aktorzy z kabaretu: Mateusz Arciszewski z kl. IV G/T i Damian Arciszewski z kl. III A/B, którzy w humorystyczny sposób ukazali realia Dnia Kobiet. Następnie Zespół Taneczny w składzie: Dawid Jasionowski - IV G/T, Dawid Siergiej z kl. III G/T, Mateusz Długołęcki z kl. IV G/T i Michał Nikiel z kl. I G g wytańczył życzenia dla wszystkich Pań, przy okazji porywając do tańca swoje koleżanki – Julię Zamojską z kl. III A/B i Klaudię Komosę z kl. II A.

Ogromną atrakcją Święta Kobiet był występ zespołu muzycznego – "Radioaktywni" w składzie: perkusja – Mateusz Arciszewski z kl. IV G/T, wokal/gitara basowa – Maksymilian Olszewski – nasz absolwent, gitara – Szymon Gendzwił i Karol Bertmann.

Panie zostały obdarowane drobnymi upominkami, własnoręcznie przygotowanymi przez p. Agnieszkę Kwiatkowską, p. Katarzynę Maciaszek oraz uczniów z klas II A i I Ag.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, w szczególności Pani Agnieszce Łukaszewicz – za nadzór nad całością przedsięwzięcia, Oliwii Kuleszy z kl. IV G/T – za pomoc przy tworzeniu choreografii tanecznej, uczennicom z klasy III A/B – za przygotowanie tablicy z okazji „Dnia Kobiet”.

 p. Agnieszka Kwiatkowska

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.