2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

dsc00088Zajęcia edukacyjne w ramach zadań związanych z realizacją projektu "Szkoła wierna dziedzictwu" - 16 stycznia 2020 r. klasa I OT g pod opieką pani Wiesławy Rowińskiej i pana Tomasza Bartnika uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej wraz z tłem historycznym popartym ciekawymi opowieściami porowadził pan Jacek Rutkowski – nauczyciel konsultant W-MODN w Olsztynie Filia w Olecku. Uczniowie poznali losy obywateli polskich  pod okupacją niemiecką i sowiecką w trzech kategoriach: życie codzienne, terror i losy ludzkie. Oprócz wykładu uczniowie obejrzeli wystawę oryginalnych dokumentów, plakatów i zdjęć.

Po zajęciach odbyła się spontaniczna dyskusja. Młodzież chętnie wypowiadała się i dzieliła zasłyszanymi  historiami rodzinnymi, a niektórzy obiecali podczas ferii spotkać się z najstarszymi członkami rodzin, by ponać losy swoich przodków. Klasa I OT g  bardzo zainteresowana jest kolejnymi spotkaniami z żywymi lekcjami historii.

Dyskusje i odwołania do znanej im literatury trwały podczas drogi powrotnej do szkoły.

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.