dsc00088Zajęcia edukacyjne w ramach zadań związanych z realizacją projektu "Szkoła wierna dziedzictwu" - 16 stycznia 2020 r. klasa I OT g pod opieką pani Wiesławy Rowińskiej i pana Tomasza Bartnika uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej wraz z tłem historycznym popartym ciekawymi opowieściami porowadził pan Jacek Rutkowski – nauczyciel konsultant W-MODN w Olsztynie Filia w Olecku. Uczniowie poznali losy obywateli polskich  pod okupacją niemiecką i sowiecką w trzech kategoriach: życie codzienne, terror i losy ludzkie. Oprócz wykładu uczniowie obejrzeli wystawę oryginalnych dokumentów, plakatów i zdjęć.

Po zajęciach odbyła się spontaniczna dyskusja. Młodzież chętnie wypowiadała się i dzieliła zasłyszanymi  historiami rodzinnymi, a niektórzy obiecali podczas ferii spotkać się z najstarszymi członkami rodzin, by ponać losy swoich przodków. Klasa I OT g  bardzo zainteresowana jest kolejnymi spotkaniami z żywymi lekcjami historii.

Dyskusje i odwołania do znanej im literatury trwały podczas drogi powrotnej do szkoły.