W dniu 02 grudnia 2021 r., z racji zbliżających się obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 6 uczniów klasy II G wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Ełku p. Jolantą Agatą Opaluch oraz opiekunem Szkolnego Koła Caritas p. B. Czaplicką, uczestniczyło w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas.

Uroczystości rozpoczęła Eucharystia sprawowana w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Dalsza część uroczystości odbywała się w Ełckim Centrum Kultury. Ogłoszono między innymi, wyniki diecezjalnego konkursu artystycznego, do którego przystąpili uczniowie naszej szkoły, promującego postawy prospołeczne i idee wolontariatu inspirowane nauczaniem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwała”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: J.E. Ks. Bp Adrian Galbas SAC, Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej; Pan Jerzy Małecki, Poseł na Sejm RP. Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego; Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Podlaski Kurator Oświaty.

Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce za film z nagraniem piosenki pt.: „Czas to miłość”. Utwór wykonała Martyna Kaczmarczyk z kl. IV OT, pisząc swoje słowa do oryginału utworu: Ed Sheeran - „Photograph. Rysunki do wideoklipu wykonała Amelia Ostrowska z kl. II G. Nagrania dokonał niezastąpiony Przyjaciel Szkoły p. Daniel Szejda. Narodzona młodzież otrzymała następujące nagrody: tablet, krokomierze, firmowe plecaki i książki.

Podczas trwającej gali wolontariatu nasza młodzież była zaangażowana w obsługę szatni w Ełckim Centrum Kultury podczas przebiegu uroczystości.

Beata Czaplicka

Ps. Martyna, na prośbę organizatorów miała zaśpiewać na żywo podczas gali, niestety z powodu przebywania na kwarantannie nie mogła tego zrobić.

Organizatorom wkradł się błąd w imieniu naszej uczennicy oczywiście powinno być Martyna Kaczmarczyk :-)