edukacja globalnaW ramach 22 edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywającej się w dniach 16-20 listopada 2020 roku wszyscy wychowawcy naszej szkoły otrzymali scenariusz godziny wychowawczej, którego temat brzmiał: 1Planet4All - Razem dla klimatu! Temat zajęć dotyczył zmian klimatycznych na świecie, jego wpływu na nasze życie oraz planetę, na której mieszkamy.

Plan zajęć był dostosowany do trybu pracy zdalnej, zawierał film edukacyjny, ciekawą prezentację, interaktywną mapę myśli oraz quiz dla uczniów, stanowiący podsumowanie zdobytej wiedzy. Temat obejmował treści edukacji przyrodniczej opartej na kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 oraz szkolnym Programie Profilaktyczno-Wychowawczym ZS nr 1 w Ełku. Przesłane załączniki można było bez problemu zaprezentować uczniom podczas lekcji online na platformie Teams. Wszystkim wychowawcom dziękujemy za realizację zajęć i tym samym symboliczne włączenie się do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej!

Uczniowie, którzy nie rozwiązali quizu na temat globalnego ocieplenia, mogą jeszcze podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją wiedzę! - Link do quizu: https://quizizz.com/join?gc=27321912

Ponadto w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej został ogłoszony konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Konkurs polegał na wykonaniu plakatu promującego działania na rzecz klimatu pod hasłem - 1Planet4All - Razem dla klimatu! Pracę konkursową należało wykonać dowolną techniką w formacie A4 do 25 listopada. Spośród przesłanych prac organizatorzy wyłonili zwycięski plakat, wykonany przez uczennicę klasy 2OTg – Wiktorię Gołaś. Gratulujemy!

Poniżej zamieszczamy także dwie wyróżnione prace, należące do Oliwii Retel i Kornelii Miławieckiej. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy:

Beata Bednarowicz