IMG 20200228 084656449Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w korytarzu głównym szkoły znajduje się gazetka upamiętniająca działalność polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1956.

Przedstawia wybrane oddziały partyzanckie oraz sylwetki ich dowódców zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym. Prezentowane materiały pochodzą z wystawy zatytułowanej „Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956” przygotowanej i udostępnianej przez Instytut Pamięci Narodowej.

W ramach upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych – 18 marca uczniowie wezmą udział w prelekcji przygotowanej przez Pana Jacka Rutkowskiego – nauczyciela historii oraz konsultanta Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olecku. Tematyka zajęć będzie związana z polskim podziemiem niepodległościowym. Organizatorkami tych przedsięwzięć są nauczycielki historii – Pani Ewelina Jackiewicz oraz Pani Joanna Gaworska.

Joanna Gaworska