button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

IMG 20200228 084656449Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w korytarzu głównym szkoły znajduje się gazetka upamiętniająca działalność polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1956.

Przedstawia wybrane oddziały partyzanckie oraz sylwetki ich dowódców zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym. Prezentowane materiały pochodzą z wystawy zatytułowanej „Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956” przygotowanej i udostępnianej przez Instytut Pamięci Narodowej.

W ramach upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych – 18 marca uczniowie wezmą udział w prelekcji przygotowanej przez Pana Jacka Rutkowskiego – nauczyciela historii oraz konsultanta Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olecku. Tematyka zajęć będzie związana z polskim podziemiem niepodległościowym. Organizatorkami tych przedsięwzięć są nauczycielki historii – Pani Ewelina Jackiewicz oraz Pani Joanna Gaworska.

Joanna Gaworska

           

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.