Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

W maju tego roku zostały podpisane umowy na realizację działań w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Dotacja celowa została przyznana bibliotekom:

• Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku
  • II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku
  • Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku
  • Technikum nr 6 w Zespole Szkól Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Każda ze szkól otrzymały dotację w wysokości 15 000 zł. Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Więcej informacji o programie:

Na stronie szkoły, a także w szkolnych mediach społecznościowych będziemy informować o zakupionych nowościach i podejmowanych działaniach.

Zapraszamy do współpracy!

nprcz belka men kolor rgb