Rekrutacja odbywa się
poprzez system elektroniczny na stronie

www.elk.edu.com.pl

zapoznaj się z regulaminem rekrutacji

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

druk DSC04547W dniach 14 marca 2019 r. klasa I T  i 19 marca 2019 r. klasa I A pod opieką p. Wiesławy Rowińskiej wzięły udział w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych pt. –  Warsztaty z piśmiennictwa i drukarstwa, które odbywały się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Uczniowie zostali miło przyjęci przez pracowników Muzeum. Pan Dariusz Jurczak przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił uczniom historię pisma i drukarstwa. Pan Dariusz nawiązał także do działalności w Ełku znanych postaci Jana i Hieronima Małeckich (ojca i syna), polskich teologów luterańskich, literatów, tłumaczy, drukarzy, wydawców i redaktorów, pionierów oświaty w języku polskim na Mazurach.

Podczas części warsztatowej młodzież miała możliwość poczuć czasy początków pisania i drukowania. Wszyscy pisali gęsim piórem specjalnie przygotowanym na tę okazję. Następnie obejrzeli matrycę drukarską Postylli i sami mogli ją wydrukować za pomocą prasy drukarskiej. Ciekawym punktem było czerpanie papieru. Pan Dariusz zaprezentował poszczególne etapy czerpania papieru, a potem uczniowie samodzielnie mogli powtórzyć wszystkie te czynności.

Pan Jarosław Wasilewski oprowadził młodzież po wystawie pt. – Sport w powojennym Ełku. Opowiedział historię powstawania stadionów, tworzenia się drużyn: piłkarskiej, tenisa i lekkiej atletyki. Młodzież odnalazła na zdjęciach budynek naszej szkoły i ludzi sportu z nim związanych.

Wyjścia z młodzieżą zorganizowała
p. Wiesława Rowińska - bibliotekarz

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.