2019 rekrutacja informacja

button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

42658026 308709249908587 6861253479910866944 o"TURYSTYKA A TRANSFORMACJA CYFROWA" to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki. Główne uroczystości organizowane przez UNWTO odbywały się w tym roku w Budapeszcie.

Ełckie obchody Światowego Dnia Turystyki zorganizowała Fundacja Wspierania Nauki i Biznesu, której prezesem jest p. Adam Waszkiewicz. Głównym ich punktem była zorganizowana 27 września 2018 roku w restauracji „Kuźnia Smaku” w Ełku konferencja podsumowująca sezon turystyczny na terenie miasta Ełk. Wzięli w niej udział uczniowie klas III i IV Technikum obsługi turystycznej wraz z nauczycielami kształcącymi w tym zawodzie, p. Małgorzatą Wiszniewską i p. Agnieszką Gajewską.

Prelegentami podsumowującymi sezon turystyczny byli: Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku, dr Rafał Żytyniec p.o. dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku, Ewa Daniszewska z przedsiębiorstwa społecznego Sportowe Pasje, Edyta Wasiulewska manager Kuźni Smaku, oraz przedstawiciele fundacji Justyna Has i Hubert Górski.

Prezydent podsumował wydarzenia turystyczne minionego sezonu, które odbyły się w naszym mieście. Opowiedział o planach i pomysłach na kolejne lata. Podkreślił, iż miasto, stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców i turystów.

Dr Rafał Żytyniec podkreślił walory i istotę Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Wskazując, jak ważną i istotną rolę w turystyce pełni kolej. Statystki zaprezentowane przez dyrektora Muzeum pokazały, że ta atrakcja staje się coraz powszechniejsza i zyskuje duże grono zwolenników.

Ewa Daniszewska pokazała, że pasja możne przerodzić się w świetną inicjatywę, która pozwoli realizować się i rozwijać, wykorzystując przy okazji walory przyrodnicze miasta.

Edyta Wasiulewska powiedziała o istocie funkcjonowania restauracji i obiektu noclegowego. Podkreśliła, jak ważne są zmiany, by sprostać klientom i uatrakcyjnić ich czas spędzony w naszym mieście.

Justyna Has podsumowała realizowane przez Fundację Wsparcia Nauki i Biznesu dwa projekty „Poznaj Miasto z Przewodnikiem” oraz „Poznaj Gminę z Przewodnikiem”.

Hubert Górski przedstawił ideę Światowego Dnia Turystyki.

p. Małgorzata Wiszniewska

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.