II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

42658026 308709249908587 6861253479910866944 o"TURYSTYKA A TRANSFORMACJA CYFROWA" to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki. Główne uroczystości organizowane przez UNWTO odbywały się w tym roku w Budapeszcie.

Ełckie obchody Światowego Dnia Turystyki zorganizowała Fundacja Wspierania Nauki i Biznesu, której prezesem jest p. Adam Waszkiewicz. Głównym ich punktem była zorganizowana 27 września 2018 roku w restauracji „Kuźnia Smaku” w Ełku konferencja podsumowująca sezon turystyczny na terenie miasta Ełk. Wzięli w niej udział uczniowie klas III i IV Technikum obsługi turystycznej wraz z nauczycielami kształcącymi w tym zawodzie, p. Małgorzatą Wiszniewską i p. Agnieszką Gajewską.

Prelegentami podsumowującymi sezon turystyczny byli: Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku, dr Rafał Żytyniec p.o. dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku, Ewa Daniszewska z przedsiębiorstwa społecznego Sportowe Pasje, Edyta Wasiulewska manager Kuźni Smaku, oraz przedstawiciele fundacji Justyna Has i Hubert Górski.

Prezydent podsumował wydarzenia turystyczne minionego sezonu, które odbyły się w naszym mieście. Opowiedział o planach i pomysłach na kolejne lata. Podkreślił, iż miasto, stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców i turystów.

Dr Rafał Żytyniec podkreślił walory i istotę Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Wskazując, jak ważną i istotną rolę w turystyce pełni kolej. Statystki zaprezentowane przez dyrektora Muzeum pokazały, że ta atrakcja staje się coraz powszechniejsza i zyskuje duże grono zwolenników.

Ewa Daniszewska pokazała, że pasja możne przerodzić się w świetną inicjatywę, która pozwoli realizować się i rozwijać, wykorzystując przy okazji walory przyrodnicze miasta.

Edyta Wasiulewska powiedziała o istocie funkcjonowania restauracji i obiektu noclegowego. Podkreśliła, jak ważne są zmiany, by sprostać klientom i uatrakcyjnić ich czas spędzony w naszym mieście.

Justyna Has podsumowała realizowane przez Fundację Wsparcia Nauki i Biznesu dwa projekty „Poznaj Miasto z Przewodnikiem” oraz „Poznaj Gminę z Przewodnikiem”.

Hubert Górski przedstawił ideę Światowego Dnia Turystyki.

p. Małgorzata Wiszniewska

MAPA STRONY