Światowy Dzień Turystyki (27 września 2023 roku) -  młodzież nie mogła przegapić takiego święta.

Uczniowie klas turystycznych i nie tylko mogli przebrać się za turystów i zaznać mocy atrakcji! Na przerwach odbywały się quizy edukacyjne z nagrodami prowadzone przez 3 OT oraz panią Katarzynę Mentel-Dąbrowską. Uczniowie w tym czasie tworzyli szkolną mapę podróży i robili pamiątkowe zdjęcia.

Zaangażowali się również nauczyciele!:) Grupa uczniów z 2 OT wraz panią Agnieszką Żukowską przeprowadziła animacje dla najmłodszych dzieci w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Jedyneczka”. Uczniowie przedstawili przedszkolakom najważniejsze informacje dotyczące tego święta!

Dzieci dowiedziały się: jak ważna jest turystyka na świecie, co daje podróżowanie, czym można podróżować oraz poznały ciekawe obiekty noclegowe i ciekawostki o popularnych atrakcjach turystycznych. Następnie z nietypowych materiałów dzieci zbudowały poznane wcześniej atrakcje turystyczne, powstały, m.in.: wieża Eiffla, Big Ben, Wielki Mur Chiński , piramida Cheopsa, Koloseum. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem i śpiewem. W tym samym czasie na terenie szkoły odbywały się podchody turystyczno-geograficzne dla dwóch klas OT 1 i 1 OT 2.

Animacje poprowadziły uczennice z klasy 4 OT wraz z panią Karoliną Borawską. Grupy miały odnaleźć 10 baz, gdzie wykonywały zadania i odpowiadały na pytania związane z geografią oraz turystyką. Młodzież mogła wykazać się umiejętnością sprzedaży produktu turystycznego oraz obsługi klienta. Były również zadania promujące szkołę. Dzień turystyki zapamiętamy jako dzień pełen kolorów, kreatywności i uśmiechu połączonego z wiedzą i dobrą zabawą!

Dziękujemy wszystkim za współpracę i liczymy na Was za rok!