II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

dsc 112406 października 2018 r. 6 uczniów naszej szkoły wraz z młodzieżą z parafii p.w. św. Tomasza Apostoła w Ełku wzięło udział w ogólnopolskim spotkaniu rekolekcyjnym „Stadion Młodych” organizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wyjechaliśmy z Ełku o godz. 06:30. Wydarzenie trwało 12 godzin. Program na PGE Narodowym rozpoczął się o godzinie 12:00 wjazdem na płytę boiska sióstr zakonnych na skuterach, a tuż za nimi na samochodzie relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny patronki młodzieży.

Był to czas zabawy i radości z Panem Bogiem. Mnóstwo muzyki różnego gatunku, połączonej z tańcem. Wymowna była Eucharystia z 600 kapłanami, którzy wcześniej posługiwali w sakramencie pokuty. Wielu prelegentów dzielących się doświadczeniem Boga i wiarą, która jest w stanie „przenosić góry”, wlewających nadzieję, że nie ma takiego problemu, którego, by Bóg nie mógł pokonać. Ewangelizował również legendarny polski zespół „T. Love” z jego wokalistą Muńkiem Staszczykiem.

Około godz. 24.00 miała miejsce animacja piaskowa „Historia Miłości", a następnie przepiękna adoracja Najświętszego Sakramentu kończąca 12 godzinne spotkanie rekolekcyjne.

Do domu wróciliśmy w niedzielę nad ranem około godz. 4.00, zmęczeni jak również zadowoleni, że mogliśmy tego dnia być wraz 40 tys. młodych na Stadionie Narodowym, by wielbić i poznawać Boga.

Beata Czaplicka
Jolanta Opaluch