button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

WIMDZSProjekt  „Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi”  RPWM.02.04.01-12.00-28-008/16 realizowany jest  przez PWSZ  w   Elblągu w ramach Regionalnego  Programu  Operacyjnego  Województwa  Warmińsko-Mazurskiego  na  lata 2014-2020.

Projekt  skierowany jest do szkół i placówek z terenu województwa warmińsko-mazurskiego prowadzących kształcenie zawodowe. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w okresie  od 02.10.2017 do 31.03.2022 r.

Cele  projektu to:

• przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług  doradztwa zawodowego szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe;
  • wdrożenie i realizacja programu zewnętrznego wsparcia szkół i placówek w zakresie doradztwa zawodowego na poziomie lokalnym.

Cele te mają służyć dobremu przygotowaniu uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej poprzez działania podjęte przez szkołę.

W naszej placówce w ramach projektu:

• przeprowadzono diagnozę stanu realizacji doradztwa zawodowego w Technikum nr1 oraz w Branżowej Szkole I Stopnia;
  • wdrożono Plan wsparcia realizacji doradztwa;
  • szkolny doradca zawodowy uczestniczy w działaniach powiatowej sieci doradców zawodowych;
  • szkoła bierze udział w przedsięwzięciach promujących doradztwo zawodowe organizowanych na terenie powiatu oraz współpracuje z doradcą – konsultantem  odpowiedzialnym za organizację zewnętrznego wsparcia szkół i placówek w realizacji doradztwa zawodowego na terenie powiatu;
  • szkoła otrzymała sprzęt IT, oprogramowanie oraz meble biurowe, które będą stanowiły wyposażenie Szkolnego Punktu Informacji  i  Kariery;
  • szkolni doradcy zawodowi doskonalą swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach.

WIMDZS

MAPA STRONY