img 20190313 wa0004Pobyt w Spoleto to czas poświęcony na realizację stażu, który nasi uczniowie odbywają w firmach budowlanych, w hotelach oraz w rodzinnej masarni. Jest to forma nabywania przez nich praktycznych umiejętności do wykonywania pracy w miejscu pracy.

Głównym celem stażu jest doskonalenie i pozyskiwanie umiejętności praktycznych, niezbędnych do zdobycia doświadczenia zawodowego.

W czasie trwania stażu uczniowie muszą przestrzegać ustalonego rozkładu czasu pracy oraz sumiennie wykonywać zadania objęte programem stażu. Po zakończeniu stażu pracodawca wydaje opinię zawierającą informację o realizowanych zadaniach i umiejętnościach praktycznych pozyskanych przez uczniów w trakcie stażu. Dla większości uczniów staż jest pierwszym zetknięciem się z jakąkolwiek formą pracy zawodowej.

W relacjach z pracodawcami wykorzystują język włoski i angielski, a przy okazji nawiązują kontakty interpersonalne. W miejscach stażu panuje atmosfera wzajemnej współpracy i wsparcia.

OPIEKUNOWIE I STAŻYŚCI ZS1 EŁK

erasmus logo1