2019 erazmus logo
Formularze rekrutacyjne potwierdzające chęć udziału ucznia w projekcie „Po lepsze kwalifikacje do Włoch” należy złożyć najpóźniej do15 października 2019 roku w gabinecie nr 60 lub u wychowawcy.

konferencja 10 06 2019 355O bogactwie projektów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji mogli się dowiedzieć 10 czerwca 2019 roku uczestnicy konferencji w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Pracownicy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przedstawili istniejące i wdrażane inicjatywy w ramach programu Erasmus+.

2019 erazmus logoMożliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych w Zespole Szkół nr 1 w Ełku 10 czerwca 2019 r.

erasmus logo1W dniu 17 maja w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Ełku odbyło się uroczyste rozdanie uczniom certyfikatów przez Panią dyrektor Danutę Wojtowicz i podsumowanie realizacji projektu w roku szkolnym 2018/2019 przez koordynatora projektu Grażynę Ozorowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IOT, IA, IB, IT, IIOT, IIA/B, IIT wraz z nauczycielami.

dsc 0549Nadszedł już koniec naszego pobytu w Spoleto. W ostatni dzień podsumowaliśmy cały nasz dorobek ostatnich trzech tygodni. W pierwszej kolejności została wypełniona ankieta ewaluacyjna podsumowująca cały czas spędzony we Włoszech.

dsc 0301Niestety to co najlepsze mamy już za sobą. Z wielkim smutkiem i żalem zakończyliśmy nasze staży u pracodawców. Na pocieszenie znaleźliśmy jeszcze chwilę, by wybrać się i zobaczyć jeszcze nieodkryte dotąd przez nas zakątki Spoleto.

dsc 0513Już nadszedł czas pożegnania. Po raz ostatni spotkaliśmy się z naszymi pracodawcami. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali szkołę i swoje umiejętności wśród przyjmujących ich instytucji i firm.

img 20190313 wa0004Pobyt w Spoleto to czas poświęcony na realizację stażu, który nasi uczniowie odbywają w firmach budowlanych, w hotelach oraz w rodzinnej masarni. Jest to forma nabywania przez nich praktycznych umiejętności do wykonywania pracy w miejscu pracy.

dsc 0407W sobotę 16.03.2019 r. stażyści grupy I Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunami oraz przewodnikiem panią Ewą Markowską udali się na wycieczkę do Asyżu i Perugii. Poznali ciekawą historię życia św. Franciszka i św. Klary z Asyżu oraz zwiedzili najpiękniejsze miejsca w Asyżu: