2019 dzien otwarty szkoly pasek odwolany

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

dsc 0549Nadszedł już koniec naszego pobytu w Spoleto. W ostatni dzień podsumowaliśmy cały nasz dorobek ostatnich trzech tygodni. W pierwszej kolejności została wypełniona ankieta ewaluacyjna podsumowująca cały czas spędzony we Włoszech.

dsc 0301Niestety to co najlepsze mamy już za sobą. Z wielkim smutkiem i żalem zakończyliśmy nasze staży u pracodawców. Na pocieszenie znaleźliśmy jeszcze chwilę, by wybrać się i zobaczyć jeszcze nieodkryte dotąd przez nas zakątki Spoleto.

dsc 0513Już nadszedł czas pożegnania. Po raz ostatni spotkaliśmy się z naszymi pracodawcami. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali szkołę i swoje umiejętności wśród przyjmujących ich instytucji i firm.

img 20190313 wa0004Pobyt w Spoleto to czas poświęcony na realizację stażu, który nasi uczniowie odbywają w firmach budowlanych, w hotelach oraz w rodzinnej masarni. Jest to forma nabywania przez nich praktycznych umiejętności do wykonywania pracy w miejscu pracy.

dsc 0407W sobotę 16.03.2019 r. stażyści grupy I Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunami oraz przewodnikiem panią Ewą Markowską udali się na wycieczkę do Asyżu i Perugii. Poznali ciekawą historię życia św. Franciszka i św. Klary z Asyżu oraz zwiedzili najpiękniejsze miejsca w Asyżu:

img 20190306 171519Minęło już kilka dni jak jesteśmy we Włoszech. Prócz pracy, która daje nam bardzo dużo satysfakcji mamy również czas wolny, który staramy się efektywnie wykorzystywać.

dsc 0179W sobotę 9.03.2019 r. mamy dzień wolny od pracy, więc całym zespołem ruszamy na podbój Rzymu. Zaraz po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i podziwiając włoskie widoki przy wspaniałej pogodzie przejechaliśmy trasę docierając na miejsce.

20190305 080256W końcu nadszedł dzień pracy (7 marca 2019 r.). Przygotowani i odpowiednio ubrani wyruszyliśmy z opiekunami na spotkania z Pracodawcami w celu rozpoczęcia stażu, którego zadaniem jest praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności na stanowisku pracy.

img 20190304 112118Nowy dzień (5 marca 2019 r.) przywitał nas przepiękną pogodą i nadzwyczaj wysoką temperaturą. Jak w zwyczaju bywa na śniadanko pojawiliśmy się by spożywać prawdziwie włoskie smakołyki.