button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

konferencja 10 06 2019 355O bogactwie projektów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji mogli się dowiedzieć 10 czerwca 2019 roku uczestnicy konferencji w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Pracownicy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przedstawili istniejące i wdrażane inicjatywy w ramach programu Erasmus+.

2019 erazmus logoMożliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych w Zespole Szkół nr 1 w Ełku 10 czerwca 2019 r.

erasmus logo1W dniu 17 maja w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Ełku odbyło się uroczyste rozdanie uczniom certyfikatów przez Panią dyrektor Danutę Wojtowicz i podsumowanie realizacji projektu w roku szkolnym 2018/2019 przez koordynatora projektu Grażynę Ozorowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IOT, IA, IB, IT, IIOT, IIA/B, IIT wraz z nauczycielami.

dsc 0549Nadszedł już koniec naszego pobytu w Spoleto. W ostatni dzień podsumowaliśmy cały nasz dorobek ostatnich trzech tygodni. W pierwszej kolejności została wypełniona ankieta ewaluacyjna podsumowująca cały czas spędzony we Włoszech.

dsc 0301Niestety to co najlepsze mamy już za sobą. Z wielkim smutkiem i żalem zakończyliśmy nasze staży u pracodawców. Na pocieszenie znaleźliśmy jeszcze chwilę, by wybrać się i zobaczyć jeszcze nieodkryte dotąd przez nas zakątki Spoleto.

dsc 0513Już nadszedł czas pożegnania. Po raz ostatni spotkaliśmy się z naszymi pracodawcami. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali szkołę i swoje umiejętności wśród przyjmujących ich instytucji i firm.

img 20190313 wa0004Pobyt w Spoleto to czas poświęcony na realizację stażu, który nasi uczniowie odbywają w firmach budowlanych, w hotelach oraz w rodzinnej masarni. Jest to forma nabywania przez nich praktycznych umiejętności do wykonywania pracy w miejscu pracy.

dsc 0407W sobotę 16.03.2019 r. stażyści grupy I Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunami oraz przewodnikiem panią Ewą Markowską udali się na wycieczkę do Asyżu i Perugii. Poznali ciekawą historię życia św. Franciszka i św. Klary z Asyżu oraz zwiedzili najpiękniejsze miejsca w Asyżu:

img 20190306 171519Minęło już kilka dni jak jesteśmy we Włoszech. Prócz pracy, która daje nam bardzo dużo satysfakcji mamy również czas wolny, który staramy się efektywnie wykorzystywać.