20200228 110059Dla większości uczniów, czwartek (27.02) był dniem pożegnania się ze swoimi pracodawcami. Uczniowie naszej szkoły wzorowo wypełniali swoje obowiązki podczas stażu. Zdobyli szacunek i sympatię włoskich pracodawców. Stażyści uzyskali wysokie oceny za swoją pracę.

Spotkali się z gestami ludzkiej sympatii ze strony pracodawców. Otrzymali drobne prezenty, zaproszenie na kawę. Ponadto niektórym uczniom zaproponowano pracę na czas wakacji. Nasi uczniowie w ramach podziękowania swoim pracodawcom wręczyli słodycze, które przywieźli z Polski, co sprawiło Włochom dużą radość.

Ostatniego dnia naszego pobytu w Spoleto, nadszedł czas podsumowania trzy tygodniowego stażu. W pierwszej kolejności uczniowie wypełnili ankietę ewaluacyjną dotyczącą pobytu we Włoszech. Następnie z rąk pani Ewy i Beaty, jako przedstawiciela partnera włoskiego, otrzymali Certyfikaty językowe oraz oceny pracy od pracodawców.

o tym spotkaniu zostaliśmy zaproszeni na uroczysty obiad, do jednej z najlepszych restauracji w Spoleto - Sabatini. Tam kelnerzy włoscy, serwowali nam przepyszne przekąski, dania główne i desery. Obiad był wyśmienity.

Na koniec dnia zrobiliśmy jeszcze ostatnie zakupy i zabraliśmy się za pakowanie walizek. O 3.30 wyruszyliśmy w kierunku domu. Ten wspaniały czas pobytu we Włoszech, pozostanie na zawsze w naszej pamięci.