button oferta1

buttom books1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

erasmus logo1W dniu 17 maja w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Ełku odbyło się uroczyste rozdanie uczniom certyfikatów przez Panią dyrektor Danutę Wojtowicz i podsumowanie realizacji projektu w roku szkolnym 2018/2019 przez koordynatora projektu Grażynę Ozorowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IOT, IA, IB, IT, IIOT, IIA/B, IIT wraz z nauczycielami.

Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku realizuje projekt „Po lepsze kwalifikacje do Włoch” w okresie od 01.09.2018 roku do 30.04.2020 rok Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Erasmus+, Akcja 1; Mobilność Edukacyjna. Całkowity koszt projektu: 467 665,00.

W ramach projektu I grupa licząca 16 uczniów ZS nr 1 w Ełku z klas Technikum nr 1 w Ełku kształcących się w zawodach:

• technik obsługi turystycznej (5 uczniów),
  • technik budownictwa (5 uczniów),
  • technik architektury krajobrazu (4 uczennice),
  • technik technologii żywności (2 uczennice),

wzięła udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech w okresie od 03.03.2019 r. do 23.03.2019 r. Staże realizowane były we współpracy z partnerem zagranicznym Azzurra Società Cooperativa Socjale siedziba: Spoleto(PG), Via Di Villa Redenta, 1 CAP 06049, Włochy reprezentowanym przez: Presidente Signora Simonetta Rella.

Koordynator projektu w formie prezentacji multimedialnej przedstawiała cele projektu, etapy realizacji projektu, miejsca stażu, przebieg stażu, efekty realizacji projektu oraz opinie uczniów o stażu, omówiła również kryteria rekrutacji. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, ponieważ w przyszłym roku szkolnym w ramach projektu pojadą na staż do Włoch dwie 16 osobowe grupy czyli 32 uczniów.

Grażyna Ozorowska
koordynator projektu